Mary Page Marlowe

Tracy Letts
režie: Janusz Klimsza
délka: 2 hod. 10 min. včetně přestávky
dramaturgie: Vladimír Fekar
scéna: Michal Syrový
překlad: Klára Vajnerová

česká premiéra

Mary Page Marlowová je dcera, manželka, matka, milenka… Jsme v šedesáti stejní s oním desetiletým JÁ, se kterým jsme sdíleli první roky života? Jsou výhry dvacetiletého a selhání v padesáti zakoušeny identickým člověkem? Je život snůškou náhod, nebo řízen osudem? Jsou to naše rozhodnutí, která určují jeho směr? A když se ohlédneme zpět, rozhodli bychom se stejně?  V roli Mary se představí šest hereček a jedna panenka.

„Myslím, že bychom všichni radši měli udržovat aspoň sousedské vztahy s lidmi, kterými jsme dříve byli. Ať už se s nimi vídat chceme nebo ne. Jinak se nečekaně objeví na prahu naší mysli, kde budou po těžké noci ve čtyři ráno bušit na dveře a domáhat se vysvětlení. Kdo je opustil? Kdo je zradil? Kdo jim to vynahradí?“ (Joan Didion)

Česká premiéra nového příběhu od autora hry Srpen v zemi indiánů. Tracy Letts je současný americký dramatik a scenárista, držitel mnoha prestižních ocenění. 

„Je to, čemu říkám Já, paměť, když je tak ošidná? Nebo to, jak se obrážím v paměti jiných? Jsem v šedesáti identický s oním desetiletým, se kterým jsem sdílel první roky života? Jsou výhry dvacetiletého a selhání v padesáti zakoušeny identickým člověkem? Jsem blíž svému (čemu?) před životní ztrátou, nebo po ní? Nebo jsem stále stejně vzdálen nějakému středu, nějaké ose, kolem které rotuje (co?).“

Janusz Klimsza, režisér

Obsazení

Mary

59

63 a 69 let

50 let

40 a 44 let

19 let

12 let

Wendy

15 a 20 let

Andy

63 let

Ed Marlowe

20 až 30 let

Roberta Marlowe

20 a 32 let

Terapeutka

Sestra

Roy

Dan

Ben

Lorna

Connie

Louis