Prožijme to spolu! Prodej předplatného vrcholí

Novinky | 3. května 2022

Návod na prožití – přežití nabízí pro příští sezónu Městské divadlo Zlín. Motto s jemnou česko-slovenskou slovní hříčkou odkazuje ke složité době, ve které žijeme, a láká na divadlo jako na způsob terapie.

„Přirozeně vyvstává otázka, jestli má dnes divadlo smysl. Jestli má smysl ho dělat, navštěvovat ho. Historická zkušenost nás učí, že jednoznačně má. A možná víc než v časech klidu. Poskytuje Relax, uvolňuje stres, vzdělává a učí nás žít. Umí dodat odvahu překonat překážky. Dovolí na chvíli zapomenout na každodenní trápení. Bez nadsázky se dá říci, že nám divadlo pomáhá přežít,“ uvedl umělecký šéf MDZ Patrik Lančarič.

Předplatné můžete objednat elektronicky.
Zabere to jen chvilinku…

Jaké příběhy jsme pro vás tentokrát vybrali?

Mary Page Marlowe (novinka v ČR)

Mary Page Marlowe je dcera, manželka, matka, milenka… Je život snůškou náhod, je řízen osudem, nebo jsou to naše rozhodnutí, která mu určují směr? V hlavní roli šest hereček a jedna panenka.

Novinka oceňovaného amerického dramatika Tracyho Lettse (Srpen v zemi indiánů).

Albion (novinka v ČR)

Udělat rozhodnutí. Vykročit ze zaběhlých kolejí. Odejít z města na venkov. Vzdát se úspěšného podnikání pro svůj sen. Audrey se po mnoha letech vrací do svého rodného domu, který obklopuje velká zpustlá zahrada. V ní začne hledat semínka naděje.

Hra Mika Bartletta, držitele nejprestižnějšího britského ocenění Lawrence Olivier Award, měla premiéru v roce 2017 v Londýně.

ZMĚNA TITULU – Dámský krejčí

Rozverný příběh, ve kterém se hlavní postava, neuvěřitelný lhář doktor Moulineaux, snaží s neobyčejnou invencí skrýt své četné nevěry před důvěřivou manželkou a podezíravou tchyní. Aby svá milostná dobrodružství co nejvíce utajil, pronajme si pro schůzky bývalou krejčovskou dílnu. Okolnosti ho ale přinutí předstírat, že je dámským krejčím…

Muž pod postelí

Šabrin je oddaný, milující manžel. Pak se ale jeho manželství otřese v základech. Co se stane, když žena podvede svého muže? Je žárlivost směšná? Nebo ostudná?

Autorem dramatizace povídky F. M. Dostojevského je Peter Pavlac (Lelíček ve službách Sherlocka Holmese, Já, Baťa, Masaryk/Štefánik).

Koně se střílejí

Velké americké město. Velká hospodářská krize. Velký taneční maraton. Velká divácká show. Kdo vydrží, vyhrává.

Taneční maraton jako model společnosti, v níž honba za úspěchem a za vítězstvím prověřuje lidské charaktery.

Podle románu Horace McCoye Koně se také střílejí vznikl v roce 1968 úspěšný film (režie Sydney Pollack).

Ženy na pokraji nervového zhroucení

Madrid – město vášní, tužeb a snů. Splněných, i těch promarněných. V den, kdy dabingová herečka Pepa zjišťuje, že je těhotná, ji její milenec opouští…

Broadwayský muzikál podle scénáře slavného filmu Pedra Almodóvara z roku 1987. Autorem hudby je David Yazbek, spoluautor muzikálu Donaha!

Prohlédněte si celý katalog!