Odcházejí, ale neloučí se. Změny v hereckém souboru

Novinky | 30. června 2022

Romana a Zdeněk Julinovi a Lucie Rybnikářová odcházejí s koncem sezóny z hereckého angažmá v Městském divadle Zlín. Dobrá zpráva ale je, že je na jevišti budeme vídat v „jejich“ inscenacích dál.

Romanu a Zdeňka nebudeme mít daleko – přijali angažmá v Moravském divadle Olomouc.

A Lucii čeká v září premiéra Mary Page Marlowe na Velkém sále.

Všem přejeme hodně štěstí a děkujeme za krásné role!

Zdeněk Julina nastoupil do zlínského divadla v roce 1995 a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí (Osm a půl (a půl), Hrátky s čertem, Tartuffe III, Pygmalion, Hamlet, Cyrano de Bergerac, Šumař na střeše, Červený a černý, Figarova svatba, Mistr a Markétka, Muž z kraje La Mancha, Rok na vsi, Sluha dvou pánů, Je třeba zabít Sekala, Divotvorný hrnec, Největší z pierotů, Malované na skle, Splašené nůžky, Ovčáček miláček, Testosteron, Saturnin, Žebrácká opera a mnoho dalších). Poslední velkou hereckou příležitost dostal v Osobním poplachu, při kterém takřka neopustil jeviště. Role svérázného řezníka Jožky mu přinesla také nominaci na Cenu Thálie.

Zdeňka stále uvidíte v muzikálu Donaha!, Šakalích letech, Splašených nůžkách, Společenstvu vlastníků a v Dnes večer nevařím.

Romana Julinová nastoupila do angažmá dva roky po svém manželovi a vidět jsme ji mohli ve 150 krásných rolích (Dialogy karmelitek, Tanec na konci léta, Výborná kachna, Sluha dvou pánů, Eva tropí hlouposti, Kočičí hra, Vzpoura nevěst, Devět měsíců, Malované na skle, Smrt v hotelu Alexandria, Zvlčení, Mikve, Žebrácká opera a další).

Přečtěte si rozhovor s Romanou v novém magazínu InZlin.

Spolu se Romana a Zdeněk Julinovi zapsali i do srdcí dětských diváků, hlavně jako Karolína Myšová a Ježibaba v legendární Perníkové chaloupce.

Lucie Rybnikářová působila ve Zlíně čtyři roky. Svůj mimořádný pěvecký talent zúročila zejména v muzikálech (Petr a Lucie, Šakalí léta, Donaha!), ale výrazná byla i v jiných rolích (Hamlet, Poprask na laguně, Motýli jsou volní, Pýcha a předsudek, Saturnin a další).