Školní předplatné

Nabídka pro 1. stupeň ZŠ
– cena 240 Kč
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14.30 (skupiny 12, 13, 14, 15)

Patrik Boušek a kol.
POHÁDKA O STVOŘENÍ
Městské divadlo Zlín

Co se stane, když vznikne vesmír? Z čeho se tvoří hvězdy? Kde se vzaly planety? A jak se zrodil na Zemi život? Dětské otázky, na které chtějí znát odpověď i dospělí. Trochu vědecky jako v laboratoři, trochu magicky, trochu světly, projekcí i jinými divadelními kouzly a zázraky. O stvoření tvořivě a s klaunskou hravostí! Divadlo pro malé i velké zvídavce. Režie Hana Marvanová.

muzikálová pohádka na motivy filmové předlohy režiséra Bořivoje Zemana a scénáře Oldřicha Kautského
HONZA MÁLEM KRÁLEM
Divadelní společnost Natálie Venturové, Praha

Před desatero zimami a devatero léty, se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší, než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc prima kluka. A tady to vlastně všechno začalo. Jednoho dne si maminka uvědomila, že víc už Honzu sama nenaučí. Sbalila mu proto uzlíček a poslala ho do světa na zkušenou. Režie Radovan Snítil.

Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák
MINIOPERY
Moravské divadlo Olomouc

Známá autorská dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák napsala spolu stovky písniček, k jejich tvorbě však patří i tři pohádkové miniopery: Šípková Růženka, Budulínek a Karkulka. Vezměte do divadla své rodiče, dědečka s babičkou a kamarády a prožijte u nás pohádkové dobrodružství s písničkami. Spoluúčinkuje orchestr Moravského divadla Olomouc, spolu se členy Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a členy Dětského pěveckého sboru BoDo centrum, o. s. pod vedením Mgr. Hany Vyroubalové. Režie Jana Nováková.

podle literární předlohy Jiřího Kahouna
ZIMNÍ PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ
Divadlo Krapet Praha

Víte,jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu? Léto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky začíná podzim. Čmeldové ochutnávají první sladké hrušky, jenže neví, že si na nich taky pochutnává nebezpečný Sršeň. Ještě že ty hrušky padaj´. Vrací se vyděšení čmeldové k mamince, která má pro ně také překvapení. Na oslavu posledního sluníčkového dne k nim přichází sousedé a nesmí chybět ani Beruška. Režie Zdeněk Tomeš.

Nabídka pro 2. stupeň ZŠ
– cena 260 Kč
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14:30 (skupiny 16, 17)

J. B. Moliére
SCAPINO
Městské divadlo Zlín

Scapino! Jedině ten svou chytrostí a mazaností dokáže pomoci synům nesmlouvaných a krutopřísných otců, aby je nepřipravili o jejich milované dívky. Tahle pomoc vyžaduje drzost a odvahu. Co na tom, že na každém kroku číhá na Scapina nějaké nebezpečí. Známé Molièrově komedii, v níž otcové vládnou pevnou rukou a synové to vůbec nemají lehké, dáme současnější, mafiánské vyznění. Režie Roman Groszmann.

Karel Jaromír Erben
KYTICE
Městské divadlo Zlín

Baladické příběhy žen, které v jejich osamění ovládla touha. Touha spalující a mnohdy temná… Touha po lásce, po svobodě. Taková, která často odvádí od poslušnosti a mravnosti. Kytice. Poklad. Polednice. Vodník. Svatební košile. Štědrý den. Holoubek a další balady se stanou součástí jednoho příběhu. Příběhu, který opanuje zlínské jeviště. Adaptaci české klasiky, slavného básnického díla Karla Jaromíra Erbena, pro zlínské divadlo připravuje Dodo Gombár, kterému práce s poezií a velkým výtvarným gestem není cizí.

Ken Ludwig, Alexandre Dumas
TŘI MUŠKETÝŘI
Městské divadlo Zlín

Kdo by neznal nesmrtelný příběh o přátelství, cti, odvaze, lásce a zradě? Ocitáme se ve Francii v době panování Ludvíka XIII. Do Paříže přijíždí mladý d’Artagnan a uchází se o členství ve sboru královských mušketýrů. Osudové se mu stává setkání s Athosem, Porthosem a Aramisem. Šermířské souboje na život a na smrt a dojemná, upřímná láska d’Artagnana ke krásné Constance Bonacieux. To jsou základní ingredience jednoho z nejslavnějších příběhů. Dramatizace slavného románu velkého francouzského spisovatele Alexandra Dumase. Režie Vladislav Kracík.

David Walliams, Neal Foster
BABIČKA DRSŇAČKA
Slezské divadlo Opava

Ben je přesvědčen, že má naprosto nudnou babičku, která je navíc děsně cítit po kapustě… Jenže člověka může docela zaskočit, když v její dóze na sušenky objeví šperky nebo když zastihne svou babičku oblečenou jako Ninja. Může se dokonce stát, že se odehraje největší zločin všech dob – krádež korunovačních klenotů. Staří lidé mívají neuvěřitelná tajemství. Dramatizace původního Walliamsova knižního bestselleru Babička drsňačka je ideální pro typicky rodinnou inscenaci, u níž se pobaví dospělí i děti. Režie Peter Gábor.

Závazné přihlášky přijímáme již výhradně elektronicky zde:

Marcela Pospíšilová
obchodní referentka MDZ
577 636 220, 734 417 305, pospisilova@divadlozlin.cz
(uveďte adresu školy, kontaktní osobu, telefon, e-mail a počet předplatenek – včetně pedagogického doprovodu)

Závazný termín objednávky Školního předplatného je nejpozději do 30. 9. 2023.
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA