Školní předplatné

Nabídka pro 1. stupeň ZŠ
– cena 220 Kč
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14.30 (skupiny 12, 13, 14, 15)

Astrid Lindgrenová
PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA
Městské divadlo Zlín

Kdo by neznal svéráznou devítiletou dívenku Pipilotu Citrónii Cimprlínu Mucholapku Dlouhou punčochu? Bydlí sama bez rodičů ve vile Vilekule na kraji města. Prožívá zde spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli Anikou, Tomíkem, panem Nelsonem a koněm Alfrédem. A občas sní o tom, že se jednou vydá za svým tatínkem, černošským králem. Příběhy Astrid Lindgrenové jsou plné skvělých nápadů, bohaté fantazie a jedinečného humoru a divadelní jeviště jim bezpochyby sluší.

Zdeněk Svěrák, Karel Čapek, Jaroslav Uhlíř
LOTRANDO A ZUBEJDA
Divadelní soubor Natalie Venturové, Praha

Scénárista Zdeněk Svěrák před lety spletl dvě pohádky Karla Čapka do jedné a Karel Smyzcek pak natočil v roce 1997 pohádku plnou krásných melodii Jaroslava Uhlíře. A nyní k vám tato pohádka míří jako ivadelní představení. Chybět nebude loupežnický synek Lotrando, kterému loupení moc nejde, ani drvoštěp pan Drnec nebo pobledlá solimánská princezna, která trpí nechutenstvím, Zubejda.

Božena Šimková
KRKONOŠSKÁ POHÁDKA
Divadlo Šumperk

Divadelní zpracování slavného večerníčku vypráví o mocném pánovi hor Krakonošovi, který vládne spravedlivě nad horami i lidmi. Dobré odměňuje a zlé trestá.Krakonošův revír sousedí spanstvím vychytralého Trautenberka, kterému slouží rázná Anče, její milý pacholek Kuba a popletený hajný. Trautenberk neustále vymýšlí proti Krakonošovi různé pletichy, jen aby z toho měl prospěch. Je to bohužel na úkor Ančete a Kuby, kteří bojují za své štěstí, tedy aby se směli vzít. Pomoci může jedině Krakonoš!

Jan Karafiát
BROUČCI
Slezské divadlo Opava

Broučci vsávají se západem slunce a chodí spát za svítání, protože jejich posláním je lidem v noci svítit. Malý Brouček se nejvíc těší na svatojánskou noc, kdy konečně dostane svou lucerničku a vydá se
s Tatínkem a Kmotříčkem na svůj první let. Pokud se tedy do té doby naučí pořádně lítat… A vůbec se toho Brouček musí ještě hodně naučit – jak se vyhnout nebezpečí, jak vykonávat službu, a taky jak poslouchat a dělat radost Mamince a Tatínkovi.

Nabídka pro 2. stupeň ZŠ
– cena 240 Kč
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14:30 (skupiny 16, 17)

Ken Ludwig
BASKERVILLE: ZÁHADA SHERLOCKA HOLMESE
Městské divadlo Zlín

Nejslavnější detektivní příběh z pera A. C. Doyla v originálně komediálním zpracování Kena Ludwiga. Na tajemná anglická blata přijíždí autobus s částí hereckého ansámblu. Najdou v sobě odvahu odehrát napínavý a strašidelný příběh o prokletí rodu Baskervillů? Pes baskervillský, bájná příšera z dávných pověstí, totiž prý opět vraždí! A geniální Sherlock Holmes má před sebou nejsložitější a nejtemnější případ. Dechberoucí podívaná s převleky, zpěvy, střelbou a, samozřejmě, se psem!

William Shakespeare
BOUŘE
Městské divadlo Zlín

Alžbětinský dramatik William Shakespeare napsal svou pozdní hru, často označovanou jako nejkrásnější a nejmagičtější příběh o lásce, nenávisti, o mstě a odpuštění v roce 1611. Bouře. Loď. Ztroskotání. Na ostrově, kde ve vyhnanství pobývá bývalý milánský vévoda se svou dcerou Mirandou, dochází k mnoha setkáním, střetům, sblížením. Těch, co na ostrově uvízli, s těmi, co jej obývají. Co je moc kouzel a co je moc okouzlení? A kde už kouzla nestačí? Hra je průvodcem na cestě bouřemi mládí, zrání i stáří k rovnováze a harmonii.

Georges Feydeau
DÁMSKÝ KREJČÍ
Městské divadlo Zlín

Francouzský dramatik Georges Feydeau je mistrem svého oboru. Jeho bláznivé frašky, psané jako kritika soudobé morálky, vynikají živými dialogy a nevázanou komikou. Dámský krejčí patří k těm nejznámějším a nejslavnějším. Naoko ctihodný, ženatý lékař Moulinot má – jak to říct – zálibu v dámách. Pro záchranu manželství a zdání ctihodnosti však udělá cokoliv. Nejdříve pomůže malá lež. Jenomže z malé lži se stává lež větší a větší. A Moulinot je vskutku bravurní lhář. Jak se ale z této prekérní situace vymotá?

Petr Iljič Čajkovskij, Gabriela Směřičková, Jana Trubačíková
LOUSKÁČEK (balet)
Artem Uherské Hradiště

Děti nemají zrovna moc příležitostí seznámit se s baletem – tady dostanou příležitost a rovnou i ty nejlepší prostředníky pro uvedení do tohoto tanečního žánru – děti a mladé tanečníky u Uherskohradišťska. Scénické provedení baletu na hudbu Petra Iljiče Čajkovského připravily učitelky tance se svými žáky. A diváci tak budou mít jedinečnou možnost seznámit se s Klárkou, Myším králem, Louskáčkem, sněhovými vločkami a řadou dalších postav z kouzelného vánočního příběhu…

Závazné přihlášky přijímáme již výhradně elektronicky zde:

Marcela Pospíšilová
obchodní referentka MDZ
577 636 220, 734 417 305, pospisilova@divadlozlin.cz
(uveďte adresu školy, kontaktní osobu, telefon, e-mail a počet předplatenek – včetně pedagogického doprovodu)

Závazný termín objednávky Školního předplatného je nejpozději do 30. 9. 2022.
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA