Zlínské divadlo svítí růžově: připojuje se k říjnové akci na podporu boje proti rakovině prsu

Novinky | 12. října 2023

Měsíc říjen je celosvětově věnován problematice rakoviny prsu, její nezbytné prevenci, ale i životu s ní. Aliance žen s rakovinou prsu v České republice a Městské divadlo Zlín spojili své síly, aby pomohli společně osvětě, jejímž symbolem je růžová stužka. Foyer zlínského divadla bude po celý tento měsíc osvětleno růžovou barvou.  

Na podporu této akce připravilo divadlo speciální nabídku. Všechny ženy, které si zakoupí v pokladně MDZ vstupenku na říjnové reprízy úspěšných muzikálových titulů Ženy na pokraji nervového zhroucení (20. října) a Donaha! (21. října), obdrží zcela zdarma další vstupenku, kterou mohou věnovat komukoliv.

Hodinu před těmito vybranými představeními a o přestávce během nich budou pak v prostorách foyer divadla k dispozici ženy z pacientské organizace ZO ONKO Zlín, aby zájemkyním poskytly informace spojené s touto nemocí a edukovaly preventivní samovyšetření prsou. „Základem celoživotní prevence nádorů prsu je zdravý životní styl, pravidelné samovyšetření a po 45. roku věku pravidelné screeningové mamografické vyšetření,“ říká Magdaléna Vošalíková, zástupkyně ředitelky Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. a dodává: „Je také nesmírně důležité o této problematice otevřeně mluvit, protože u tohoto typu rakoviny máme možnost ji objevit vlastními silami. Pokud se zachytí včas, je velká šance na úplné vyléčení. Vítáme tedy každou příležitost, jak toto téma odtabuizovat a hovořit o něm.“

Po celý měsíc říjen mohou diváci ve foyer divadla přispívat do kasičky Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. a podpořit tak prevenci a boj s touto zákeřnou nemocí.