Zlínské divadlo nadělí dětem dárek – vstupenku zdarma na derniéru Pohádky o Palečkovi 4. 6. 2023

Novinky | 31. května 2023

Pro nejmenší diváky připravilo Městské divadlo Zlín překvapení. K Mezinárodnímu dni dětí budou mít děti na derniéru Pohádka o Palečkovi vstupenku zdarma. Zaplatí jen dospělý doprovod. S pohádkou se divadelníci rozloučí první červnovou neděli – 4. června ve 14.30 hodin ve Velkém sále.

Malým velký hrdina Paleček vstoupil na obří zlínské jeviště v novém netradičním převyprávění v režii Jiřího Jelínka v české premiéře 17. října 2021. Zkoušení této inscenace zasáhla doba covidu, zkoušela se neuvěřitelný rok a půl.

Co je opravdu VELKÉ a co MALÉ? Může být to NEJMENŠÍ důležitější než to NEJVĚTŠÍ? Může MALÝ hrdina dokázat VELKOU změnu? Nejen na tyto otázky hledali odpovědi tvůrci vtipného lidského příběhu v čele s autorem a režisérem Jiřím Jelínkem, který má ve Zlíně za sebou už řadu úspěšných inscenací (Carmen – Opera podle Fagi, Raskolnikov, Cesta do pravěku). „Když jsem naposledy připravoval ve Zlíně pohádku pro děti, oživili jsme na Cestě do pravěku na jevišti obrovské dinosaury. Moc si užívám to, že jsem přivedl na jeviště pro změnu mrňouse – Palečka. Nejmenšího hrdinu s největším srdcem. A moc mě baví spojení malého Palečka s velkým zlínským jevištěm,“ prozradil Jiří Jelínek.

Velmi výraznou složkou inscenace představuje hudba. Tu složil oceňovaný skladatel a klavírista Zdeněk Král, se kterým režisér spolupracoval i na předchozích zlínských inscenacích. Naživo diváci uslyší kromě kytary xylofon, buben nebo cimbál.

Pohádku o Palečkovi rozžívají s nádhernými loutkami z dílny výtvarnice a scénografky Barbory Čechové herci Štěpán Princ, Marie Vojtěchová, Lucie Rybnikářová a Nikola Zavřelová.