Zaráz – Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště opět po roce bilancují společnou přehlídkou

Novinky | 9. ledna 2024

Šest inscenací z nejnovějšího repertoáru Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherské Hradiště – to je ZARÁZ, přehlídka jediných dvou profesionálních divadel působících ve Zlínském kraji. Ve třech dnech uvidí aktuální tituly kritici, publicisté, studenti divadelních škol a zástupci dalších divadelních institucí. Sedmý ročník festivalu se uskuteční od 16. do 18. ledna na jevištích obou divadel. Přehlídka je samozřejmě otevřená také divákům z řad veřejnosti, kteří jsou vítáni. Vstupenky zakoupí v prodeji, jak jsou zvyklí.

Cílem této společné aktivity je přilákat odbornou veřejnost (především pak divadelní kritiky a studenty divadelních škol) do obou regionálních divadel, která jsou geograficky hodně vzdálená od obecně vnímavých center kultury.

„Táto prehliadka sa do istej miery dá nazvať aj bilančnou. Stalo sa dobrým zvykom, že v tomto čase obe naše divadlá, teda Slovácké divadlo Uherské Hradiště a Městské divadlo Zlín, spájajú svoje sily, aby mohli v priateľskej atmosfére privítať a predviesť časť svojej tvorby odbornej verejnosti,” přibližuje umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič.

„Neméně se těšíme na setkání při tradičních diskusích, které nám přinášejí podnětné postřehy a inspirativní impulzy pro naši další tvorbu, a též na volný program po nich, kdy spolu můžeme úplně prostě a obyčejně pobýt, a přesto to bude neobyčejné, díky určitému duchu a specifické atmosféře tohoto skromného festivalu,” říká umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký.

Městské divadlo Zlín uvede v rámci přehlídky Zaráz tituly Dub, Kytice a Špína. Slovácké divadlo Uherské Hradiště představí inscenace Láska, vzdor a smrt, Fyzikové a Opilí

Přehlídka startuje letos ve Slováckém divadle, poté se diváci přesouvají do Městského divadla Zlín a končí se opět v Uherském Hradišti. Po večerních představeních budou divadelníci diskutovat.

PROGRAM PŘEHLÍDKY ZARÁZ 2024 – přehlídky divadel Zlínského kraje:

16. 1.

11.00 SD: E. F. Burian: LÁSKA, VZDOR A SMRT, režie: L. Brutovský

19.00 MDZ: T. Crouch, DUB, režie: P. Lančarič
+ následuje diskuze

17. 1.

10.00   MDZ: K. J. Erben, D. Gombár, KYTICE, režie: D. Gombár

19.00 MDZ: B. Pintér, ŠPÍNA, režie: P. Lančarič

+ následuje diskuze

18. 1.

10.00 SD: F. Dürrenmatt, FYZIKOVÉ, režie: L. Kopecký

19.00 SD: Ivan Vyrypajev, OPILÍ, režie: A. Davidová
+ následuje diskuze