Vezměte své lásky do divadla! Akce 1+1 na vybraná festivalová představení

Novinky | 7. května 2024

Máj – lásky a festivalu Setkání Stretnutie čas! Vezměte své lásky a pojďte na festival SETKÁNÍ STRETNUTIE do Městského divadla Zlín!

Akce 1+1 vstupenka ZDARMA platí na 3 vybraná představení:

Miro Dacho | Filip | Divadlo Jána Palárika v Trnave – zahajovací představení festivalu14. 5. 2024

Autorská inscenace je poctou jedné z nejvýraznějších osobností, vzpomínkou na tvorbu a život Jara Filipa, který kromě jiného stihl složit enormní množství písní. Mnohé z nich se staly hity. Inscenace není sentimentální vzpomínkou, ale po filipovsku – radostí ze hry. Kromě ohlédnutí za tím, co bylo, zkoumá i to, co by mohlo být, a uskutečňuje Filipovy nerealizované plány – například zhudebnění telefonního seznamu. V inscenaci o jednom z nejikoničtějších hudebníků nebude chybět živá hudba. Vstupenky zakoupíte tady.

David Adjmi | Marie Antoinetta | Divadlo F. X. Šaldy Liberec – představitelka Marie Antoinetty, Karolína Baranová, byla oceněna Thálií 2023 v kategorii Činohra (ženský herecký výkon)17. 5. 2024

Tragikomedie ze soukromí poslední královny Francie s nevyhnutelným koncem. Nelítostný chod dějin vstoupí do života dospívající dívky, aniž by mohla cokoli změnit. Anebo mohla? Ve čtrnácti ji z Rakouska poslali do Francie, aby si vzala korunního prince, v necelých dvaceti se stala francouzskou královnou po boku Ludvíka XVI., dynastii dala čtyři děti. Patnáct let žila v nablýskaném přepychu Versailles, než vládu jejího manžela smetla revoluce. Ztratila dvě děti. Pokusila se utéct z vězení. Zemřela ve třiceti sedmi. Americký autor David Adjmi (*1973) ji líčí jako současnou dívku v zajetí spotřebního kolotoče. Nepřeberná hojnost nabídek, zábavy a požitků ji zaměstnává stejně jako dnešní blahobyt nás. Zapomínáme, že bohatá společnost žije na dluh, který kdesi v podpalubí narůstá. Vstupenky zakoupíte tady.

Rudolf Těsnohlídek, Miroslav Krobot, Lubomír Smékal | Liška B. | Moravské divadlo Olomouc 18. 5. 2024

Nepotlačitelná touha po svobodě, pokora před vesmírným plynutím času i hluboké vcítění se do duší zvířat a lidí dělají z tohoto díla ideální předlohu pro osobité umělecké vyjádření. Na počátku tohoto dnes již klasického literárního díla stály skutečné příběhy lišky Bystronožky, která prý doopravdy žila v hájovně v obci Veselí na Šumpersku. Osudy lidských i zvířecích hrdinů, jako jsou například revírník Bartoš, Rechtor, Harašta, lišák Zlatohřívek, Jezevec, Datel nebo Komár, se vzájemně prolínají a ovlivňují, zdůrazňují tím nutnost harmonického vztahu mezi člověkem a přírodou. Miroslav Krobot pracuje s vlastní dramatizací Těsnohlídkova příběhu, kterou vytvořil společně se svým stálým tvůrčím partnerem Lubomírem Smékalem. Vstupenky zakoupíte tady.

Vstupenky je možné rezervovat elektronicky, ale slevu lze uplatnit pouze při osobním nákupu/vyzvednutí na pokladně MDZ.