Baskerville: Otevíráme slavný Sherlockův případ

Novinky | 2. března 2022

Anglická blata, pochmurný svět mlhy a zrádných bažin, zločinců a bestií. Vřesovištěm se honí vítr a nocí se nesou hrozivé zvuky, při kterých tuhne krev v žilách. Příšera z dávných pověstí opět vraždí!

Začali jsme zkoušet slavnou detektivku Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v nové, ryze komediální adaptaci Kena Ludwiga. Pro ruského herce a režiséra Alexandra Minajeva je to v pořadí třetí režie v Městském divadle Zlín. V roli detektiva se představí Zdeněk Lambor, Doktorem Watsonem bude Rostislav Marek. Premiéra je naplánovaná na 30. dubna ve Velkém sále.

„Vyjadřujeme tímto Sašovi Minajevovi plnou podporu v nelehké situaci. Vyzýváme veřejnost, aby paušálně neodsuzovala Rusy jako takové, jsou mezi nimi i tací, kteří s válkou nesouhlasí. Saša je jeden z nich,“ řekl ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek s tím, že nejen pomoc Ukrajině, ale i tato podpora je důležitá.

„Není mi úplně dobře. Ale to nejlepší, co můžu teď udělat, je vložit všechnu tu energii do něčeho, co lidem udělá radost. Musím dělat to, co umím, a dělat to co nejlíp,“ svěřil se Alexandr Minajev.

Městské divadlo Zlín vyjádřilo podporu Ukrajině minulý týden vyvěšením ukrajinské vlajky. Ode dneška nabízí ukrajinským umělcům zaměstnání v podobě stáží, ubytování utečencům nebo například divadelní programy pro ukrajinské děti, které našly v regionu azyl.