Slavný případ Sherlocka Holmese na zlínských divadelních prknech

Novinky | 2. května 2022

Anglická blata, pochmurný svět mlhy a zrádných bažin, zločinců a bestií. Vřesovištěm se honí vítr a nocí se nesou hrozivé zvuky, při kterých tuhne krev v žilách. Příšera z dávných pověstí opět vraždí! Nejslavnější detektivní případ Sherlocka Holmese Pes baskervillský v nové ryze komediální adaptaci Kena Ludwiga bude mít odloženou premiéru 6. května v 17.00 ve Velkém sále. Po představení bude krátká beseda s herci.

Pro ruského herce a režiséra Alexandra Minajeva je Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v pořadí třetí režie v Městském divadle Zlín. „Baskerville je klasika, ale na divadle se málokdy dělal,“ připomenul. Kouzlo divadelní verze podle něj stojí na schopnosti herců dělat svou práci za všech okolností, na umění v klidu odehrát neklid. „Z několika autobusů s herci jedoucími na zájezd zůstane jen jeden. A šest členů posádky se rozhodne odehrát představení za každou cenu. Třicet šest postav v pár lidech. Bude to obrovský zážitek pro diváka. Show must go on,“ prozradil Minajev.

V roli detektiva se představí Zdeněk Lambor, Doktorem Watsonem bude Rostislav Marek. Dále hrají Marie Vojtěchová, Marta Bačíková, Jan Leflík/Josef Koller a Pavel Vacek.

Tvořit za všech okolností – to byl také důvod, proč Alexandr Minajev nabídku na hostování ve zlínském divadle v současné napjaté situaci neodmítl. Celou dobu zkoušení se netajil tím, jak moc ho trápí agrese Ruska vůči Ukrajině. Sám totiž pochází ze Sibiře, jeho partnerka je z Ukrajiny. „Dělat to, co umím nejlíp a co miluju, je jediné, co mi teď dává smysl. Doufám, že se u Baskervilla odreagují a odpočinou si i diváci,“ svěřil se.

Detektivní komedie Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v Městském divadle Zlín není zahrnuta v předplatném.