Řidič slečny Daisy byl ozdobou luhačovické divadelní přehlídky 

Novinky | 30. srpna 2022

Minulý týden ve dnech od 22. do 27. srpna proběhl již 22. ročník festivalu Divadelní Luhačovice, jehož součástí byla také produkce Městského divadla Zlín. Jednalo se o komorní inscenaci autora Alfreda Uhryho Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova, ve které hraje Milena Marcilisová, Rostislav Marek a Josef Koller. Představení vzbudilo veliký ohlas a mluvilo se o něm jako o vrcholu přehlídly. Vyvolalo nadšené reakce, které potvrdilo publikum dlouhým potleskem vestoje. 

Kmotra festivalu, slovenská herečka paní Zdena Studenková ocenila zejména „chemii“ mezi protagonisty příběhu – slečnou Daisy a jejím osobním řidičem. Vyzdvihla Milenu Marcilisovou kromě jiného za to, s jakou grácií zahrála demenci v závěru hry a přitom s hravostí a humorem. V interpretaci Rostislava Marka upozornila na to, jak minimalistickými prostředky je schopen vytvořit postavu šoféra tmavé pleti a jak jedná s jevištní partnerkou. Pro Zdenu Studenkovou byla společná souhra všech tří účinkujících nebývalá a jedinečná, vyvolávala doslova husí kůži a touhu být součástí představení. 

foto SŠOS Vizovice

Úspěch Zlínských byl důvodem k hrdosti pro prezidenta festivalu Miloslava Mejzlíka, který byl v minulosti ve zlínském divadle sedm let v angažmá.

Nejbližší představení luhačovickými diváky tolik oceňované inscenace lze zhlédnout v prostoru Dílny MDZ v úterý 27.9. v 19 hodin.

 Rezervace míst tady.

-jak-

Podívejte se na fotky, které v Luhačovicích pořídili studenti SŠOS Vizovice: