Ředitelkou Městského divadla Zlín bude Irena Pelková

Novinky | 17. července 2023

Rada města Zlína rozhodla v pondělí 17. července na svém řádném zasedání, že novým ředitelem příspěvkové organizace Městské divadlo Zlín bude Irena Pelková. Dosavadní ekonomická šéfka divadla, která byla od 1. ledna 2023 pověřena jeho vedením, nastoupí do funkce v úterý 1. srpna.

O místo nového ředitele největší příspěvkové organizace Statutárního města Zlín se ve výběrovém řízení ucházeli tři zájemci. Rozhodnutí, že nejlepší předpoklady pro vedení divadla má Irena Pelková, bylo v komisi naprosto jednoznačné.

Nová ředitelka Irena Pelková zvolení na post ředitelky divadla komentuje těmito slovy: „Děkuji za důvěru, kterou jsem od našeho zřizovatele statutárního města Zlín dostala. Divadlo má za sebou několik náročných sezon, ovlivněných řadou neplánovaných událostí a proměnných – počínaje covidem, přes odchod Petra Michálka a nakonec situaci, která nastala v polovině uplynulé sezony.“

Když byla v prosinci 2022 pověřena řízením této instituce, bylo jejím cílem divadlo stabilizovat ve směru dovnitř do týmu, i ve směru k veřejnosti. „To se, myslím, v základu povedlo. Mými prioritami je v tomto trendu pokračovat. Společně budeme pracovat tak, abychom drželi uměleckou úroveň MDZ, divadlo lidi bavilo i vzdělávalo a naši diváci k nám chodili rádi a ideálně také často,“ dodává.

To, že lidé ve Zlíně mají „své“ divadlo rádi, bylo vidět mimo jiné i na konci sezony, kdy se s  ohledem na rekonstrukci Velkého sálu dohrávala představení v červnu na Letní scéně za divadlem. „Všechna představení byla poměrně rychle vyprodána. To nás může jen těšit. Myslím, že máme dobrý základ, na kterém můžeme stavět. Zároveň jsme samozřejmě otevřeni novým výzvám a příležitostem,“ říká nově zvolená ředitelka, která se těší se na zahájení nové sezony. Do ní divadelníci vstoupí s rekonstruovaným hledištěm, které bude mít sice sníženou kapacitu, za to ale zbrusu nová pohodlnější sedadla. „Příští sezonu otevřeme 9. září jako již tradičně slavnostním vyhlášením divácké ankety Aplaus. Všechny k nám do divadla srdečně zvu,“ uzavírá Irena Pelková.