Předplatitelé, zpátky do gala!

Novinky | 17. května 2021

Nalíčit se, načesat, vklouznout do šatů a hurá do divadla! Dát si sklenku sektu, dobrou kávu, prohlédnout si výstavu ve foyer, usednout do sedačky a nechat se unášet příběhem a dýchat divadelní vůni… Po dlouhé koronavirové přestávce se Městské divadlo Zlín znovu otevírá a přichází s novou nabídkou sezónního předplatného na září 2021/červen 2022 ZPÁTKY DO GALA!. Předprodej začne 31. května.

Objednávat můžete i elektronicky.

76. sezona odstartuje festivalem Setkání Stretnutie 3. září, na němž divadelníci uvedou první premiéru ve Velkém sále, a to romantické drama Pýcha a předsudek v režii Janky Ryšánek Schmiedtové, která již ve Zlíně režírovala inscenace Vzpoura nevěst či Fridy Kahlo.

Milovníci muzikálů se mohou těšit na dva nové tituly – režisér Dodo Gombár zkouší s herci Šakalí léta známé z literárního a filmového zpracování. V roli Bejbyho se představí Radovan Král. Druhým hudebním titulem bude slavný muzikál o partě ocelářů Donaha!

Dramaturgie divadla se již dlouhá léta obrací k regionálním tématům (série o klanu Baťových, Zvlčení, Žítkovské bohyně). Na repertoár divadla tak přibude další titul mapující důležitou kapitolu z dějin Vizovic pod názvem Trnky a hvězdy z pera Martina Františáka a v režii Petra Štindla.

Do Zlína se také vrátil další známý režisér Zdeněk Dušek. Diváci od něj uvidí terapeutickou komedii Noc bláznů. Inteligentní humor současného nejhranějšího australského dramatika Louise Nowry nabízí nádherné herecké příležitosti a s nadsázkou rozkrývá traumata „bláznů“.

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič připraví inscenaci Společenstvo vlastníků.„Výnimočná komédia Jiřího Havelku sa okrem úspešného sfilmovania dočkala už niekoľkých uvedení v rôznych divadlách v Českej republike. A som úprimne rád, že ju našim divákom môžeme predstaviť aj my, v našej vlastnej interpretácii. Priznám sa, že na túto prácu sa neuveriteľne teším,“ zve Lančarič.

Prodej předplatného, které tvoří těchto šest titulů na Velkém sále spustíme 31. května. Stávajícím předplatitelům budeme jejich místa „držet“ do 30. června.

Pro nejmenší diváky na příští sezónu chystáme Pohádku o Palečkovi z autorské dílny Jiřího Jelínka.

Nové tituly čekají na diváky i na našich menších sálech. Umělecký šéf Patrik Lančarič nazkoušel s herci komedii Dnes večer nevařím s Helenou Čermákovou v hlavní roli. Inscenace má premiéru naplánovanou na září a MDZ ji uvede v české premiéře.

Již v červnu by měla mít ve Studiu Z premiéru inscenace Harold a Maude od Colina Higginse v režii ředitele zlínské scény Petra Michálka, v titulních rolích s Janou Tomečkovou a Markem Příkazkým.

Pro klubový prostor divadla Dílnu je na míru nazkoušena inscenace Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova. V hlavních rolích se můžete těšit na slečnu Daisy v podání Mileny Marcilisové. Jejího řidiče ztvární Rostislav Marek.

Máte staré předplatné a kvůli covidovým omezením jste neviděli všechny tituly? Vrátíme vám poměrnou částku. Podívejte se, jak postupovat.