Novým ředitelem zlínského divadla je Josef Morávek

Novinky | 1. července 2022

Městské divadlo Zlín má po dvanácti letech nového ředitele. Je jím Josef Morávek, který se v posledních letech věnoval především podnikání v oblasti internetových projektů, ale původní profesí je divadelní režisér. Působil i jako umělecký šéf zlínského divadla.

foto Dalibor Glück, Magazín PATRIOT

„Jsem velmi rád, že se podařilo vybrat nového ředitele Městského divadla Zlín. Pan Morávek má bezesporu velké kvality jak v manažerském řízení, tak uměleckém rozsahu. Kvalita jednotlivých uchazečů byla celkově vysoká, čímž děkuji za jejich účast. Zároveň bych chtěl poděkovat odstupujícímu řediteli Petru Michálkovi, za jeho odvedenou práci,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Stávající ředitel Petr Michálek byl zvolen rektorem Janáčkovy akademie múzických umění a odchází do Brna.

„Panu Morávkovi gratuluji. Jeho nespornou výhodou je značná míra znalosti zlínského divadla. A to nejen proto, že tu v devadesátých letech pracoval jako umělecký šéf, ale především proto, že svou vazbu na Zlín nikdy nepřerušil,“ komentoval rozhodnutí výběrové komise a rady města Petr Michálek.

Přečtete si celou tiskovou zprávu radnice o výběrovém řízení.

Josef Morávek se narodil 20. prosince 1959. Je absolventem oboru činoherní režie na brněnské JAMU. Jako režisér působil od poloviny osmdesátých let v řadě českých divadel. Od roku 1991 do roku 1995 byl uměleckým šéfem Městského divadla Zlín. Byl také ředitelem Zlínské vyšší odborné školy umění a je spoluzakladatelem a manažerem portálu www.divadlo.cz, od roku 1999 do roku 2022 působil jako ředitel a jednatel společnosti ABSTRACT, která realizovala řadu úspěšných internetových projektů.

foto Dalibor Glück, Magazín PATRIOT

„Po odchodu z Městského divadla Zlín jsem kontakt s divadlem ani se Zlínem neztratil. S radostí vnímám, jak dnes divadlo oslovuje a propojuje různé komunity – ale také vím, jaké skupiny obyvatel i uživatelů Zlína ještě na propojení čekají. Pokud bych měl charakterizovat současnou pracovní atmosféru ve zlínském divadle, je to laskavá náročnost. Rád bych se na udržení této energie a rozvoji divadla podílel,“ uvedl Josef Morávek.

Krátce po zvolení přinesl jeden z prvních rozhovorů s Josefem Morávkem server iDNES.cz.

Pěkný rozhovor si můžete poslechnout i na Českém rozhlase.