Noc divadel v Městském divadle Zlín

Novinky | 2. listopadu 2023

V sobotu 18. listopadu se již pojedenácté uskuteční Noc divadel, letos s podtitulem „HOŘÍ!“. Inspirací pro toto téma je výročí znovuotevření Národního divadla po požáru 18. listopadu 1883. Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu. 

Zlínské divadlo v tento den, v 17.00, odehraje na jevišti Studia Z černou komedii o umění žít život naplno s názvem Harold a Maude s Janou Tomečkovou a Markem Příkazkým v hlavních rolích. Od 20.00 pak v klubu Dílna vystoupí se svým koncertem Adam Kořán a Lucie Machalová.

Vstupenky zde:
Harold a Maude – Studio Z
Koncert Adama Kořána a Lucie Machalové – klub Dílna

O Adamu Kořánovi

Nová výrazná tvář zlínského hereckého souboru se projevuje také jako skvělý a originální písničkář. Letos vydal své první album Poletavý stav psychózy.

„Milí diváci a přátelé! Tento koncert bude absolutně a jednoznačně unikátní, neboť budu poprvé hrát všechny svoje písně světu zatím absolutně a jednoznačně neznámé! A pár těch známých od Karla Plíhala navrch. Přijďte si užít Noc divadel s písněmi mými a písněmi Lucie Machalové. Kytary, dobré víno a trochu té romantiky.“ (A. Kořán)

Hostem Adama Kořána bude Lucie Machalová se skupinou Nad ránem. Jejich písně reflektují vzestupy i pády, bytí v lásce i v osamění. Jsou také o návratu na zem i obrovské vnitřní síle. O životě absint pijících bohémů i zatoulaných víl. Hudba jako katarze a texty až na dřeň.

www.nocdivadel.cz