Noc divadel 2024 v Městském divadle Zlín (KAPACITA NAPLNĚNA)

Novinky | 14. března 2024

23. března 2024 v Česku proběhne již dvanáctý ročník Noci divadel, tentokrát při příležitosti „kafkovského“ výročí na téma „Proměna“. Divadla a další instituce v celé zemi aktuálně připravují jedinečný program, který diváci ve zbytku sezony nezažijí. K akci se připojuje i Městské divadlo Zlín.

Proměna odkazuje nejen ke stoletému výročí úmrtí Franze Kafky, které rezonuje v připomínkách či inspiracích vycházejících z díla tohoto představitele pražské česko-německo-židovské kultury u nás i v zahraničí. Zároveň však může být opět východiskem k hravým či vážnějším interpretacím programu Noci divadel na témata aktuálních civilizačních proměn nebo ‚kafkáren‘ v našem každodenním životě.

Proměna jako:

Divadelní proměna/Proměna divadla v čase

V rámci Noci divadel vás vezmeme na místa, kde se dějí proměny. Kde se všechny návrhy přetváří v celek, který pak můžete vidět na jevišti. Naši trasu zahájíme právě na jevišti, projdeme skladem kulis do tzv. pomocné budovy, kde se realizuje veškerá výroba. K vidění bude také výstava Divadlo v proměnách času. Na závěr prohlídky jsme pro vás připravili workshop přímo v naší malírně, kde si můžete zajímavou technikou vyrobit vlastní divadelní masku. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu: urbanova@divadlozlin.cz. Prohlídka a workshop jsou zdarma. Kapacita je v tuto chvíli již naplněna.

V rámci Noci divadel uvádíme inscenaci MISTROVSKÁ LEKCE s Helenou Čermákovou v hlavní roli. Na toto představení poskytujeme slevu 25 % (platí při nákupu na pokladně od zveřejnění informace až do 23. 3. 2024).  

Program:

  • Prohlídka divadelních dílen s výkladem (provází herci)
  • Výstava: Divadlo v proměnách času
  • Workshop na malírně – výroba skutečných divadelních masek
  • 1. skupina 15.00 (obsazeno)
  • 2. skupina 16.00 (obsazeno)
  • 3. skupina 17.00 (obsazeno)

Sraz účastníků vždy na danou hodinu u aktuálního vstupu do divadla (Velkého sálu) z Divadelní ulice. Program zabere cca 2 hodiny vašeho času. Při výrobě masek se můžete ušpinit, doporučujeme proto vzít s sebou něco na převlečení.