“Nebojte se zamilovat, i když to odporuje zdravému rozumu!”

Novinky | 31. srpna 2021

Čajové dýchánky a plesy, ale i okázalá morálka a pokrytectví. Na výlet směr anglický venkov začátku 19. století zve Městské divadlo Zlín. V pátek 3. září v 19.00 bude mít ve Velkém sále v rámci 25. ročníku divadelního festivalu Setkání Stretnutie českou premiéru romantické drama Pýcha a předsudek.

Zlínskému divadlu a hercům přímo „na tělo“ adaptovala příběh nesmrtelného románu Jane Austenové Anna Saavedra. „Je to krásný příběh pro všechny generace diváků, podívaná pro celou rodinu. S velkým respektem k době i románu Jane Austenové jsme s týmem hledali moderní prvky, v hudbě, choreografii nebo kostýmech, které jsou dobové a zároveň velmi současné,“ prozradila režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová. „Rozehrajeme zlínské jeviště v celé jeho velkoleposti i se vším vybavením. Magickou atmosféru se snažíme vytvářet nejen nádhernými kostýmy a scénou, ale i hudbou s autorskými písněmi a samozřejmě světly,“ doplnila. Autorem výpravy je David Janošek. Hudbu napsal Ivan Acher, který (ačkoliv složil hudbu k více než 150 divadelním a filmovým dílům) se zlínským souborem pracuje poprvé.

Sestry Bennetovy: Jane, Elizabeth a Lydia navzdory dobovým konvencím a snahám jejich matky odmítají sňatek z rozumu. Jak výstřední! Má však dívka bez většího věna právo na něco tak malicherného, jako je láska? Jednou pro vždy – ano, MÁ! V něžném a přece zásadním vyprávění je skryto mnoho humoru a také obhajoba lidské touhy a práva na lásku.

V hlavních rolích se představí Tamara Kotrbová, Luděk Randár, Kateřina Liďáková, Marie Vojtěchová, Lucie Rybnikářová, Marek Příkazký, Radovan Král a další.

Vstupenky rezervujte tady.