NADĚJE Zlín opět spojuje síly se zlínským divadlem: Kabelkový veletrh čeká 12. ročník

Novinky | 12. května 2023

Foyer Městského divadla Zlín ožije v pondělí 15. května Kabelkovým veletrhem. Od 13 do 18 hodin bude probíhat dvanáctý ročník oblíbené benefiční akce, kterou pořádá spolu se zlínským divadlem nezisková organizace NADĚJE Zlín.

Zapojit se do této charitativní akce bylo jednoduché: stačilo na několik ze sběrných míst přinést kabelku, kterou už dotyčný nepotřebuje a která by mohla posloužit ještě někomu jinému. Druhou možností podpory je pak samotný nákup takové kabelky v Městském divadle Zlín.

Na své si mohou přijít i muži. „Mezi kabelkami, které si mohou zájemci zakoupit, budou i batohy, pánské tašky a peněženky,“ zve Aneta Kvapilová ze zlínské NADĚJE.

Letošní výtěžek z Kabelkového veletrhu poputuje na realizaci terapeutického koutku pro klienty Domu pokojného stáří.

O NADĚJI:

Vznikla jako jedna z prvních neziskových organizací po roce 1989 u nás. Je česká organizace a působí na téměř celém území republiky. Poskytuje pomoc lidem v nouzi v pěti oblastech.

NADĚJE PRO:

LIDI VE STÁŘÍ – ročně zajišťuje důstojný život i v této jeho etapě 800 lidem

LIDI BEZ DOMOVA – ročně poskytuje 152 000 noclehů těm, kteří nemají, kam jít

LIDI S HANDICAPEM – ročně poskytuje péči 450 lidem s mentálním, zdravotním a kombinovaným handicapem

OHROŽENÉ RODINY – ročně pomáhá 550 rodinám v sociální nouzi

OHROŽENÉ DĚTI A MLÁDEŽ – v klubech NADĚJE ročně naplňuje aktivitami volný čas 600 dětí a mladých lidí

Poskytuje služby duchovní, sociální, zdravotní, humanitární a charitativní, poradenské, vzdělávací a výchovné, včetně doplňkových služeb. Snaží se pomáhat lidem s cílem podpořit jejich kompetence a zlepšit vztahy. Pracuje s jednotlivci i rodinami, s dětmi, mládeží, dospělými i seniory.