Městské divadlo Zlín zavzpomíná na 17. listopad 1989

Novinky | 15. listopadu 2022

Zlínské Městské divadlo, na konci osmdesátých let ještě Divadlo pracujících v Gottwaldově, bylo v pohnutých listopadových dnech roku 1989 jedním z epicenter přelomových událostí v regionu. Stejně jako každý rok se proto i letos zlínští divadelníci zapojí do vzpomínkových akcí k výročí 17. listopadu 1989.

V předvečer státního svátku, ve středu 16. listopadu od 17 hodin, se ve vile Tomáše Bati uskuteční beseda Samet v divadle, při níž se bude vzpomínat na průběh sametové revoluce v tehdejším Gottwaldově. O své příběhy se podělí zlínští aktéři zásadních okamžiků našich novodobých dějin – Ivan Kalina a Rostislav Marek. Nebude chybět publicista Jakub Malovaný, který napsal o listopadových událostech roku 1989 v Gottwaldově knihu Samet v divadle.

Tentýž den v 18.30 se na Univerzitě Tomáše Bati setká ředitel zlínského divadla Josef Morávek se studenty v rámci vzpomínkového programu k listopadovým událostem roku 1989. A nepůjde jen o vzpomínky a vyprávění, ale především o navázání nové spolupráce s univerzitou. „Studentům nabídnu pět témat – zážitků – příhod od října 1989 i některé osobní zkušenosti a setkání, o kterých jsem dosud nemluvil,“ komentuje ředitel divadla Josef Morávek.