Městské divadlo Zlín startuje sezonu: diváci zasednou v novém sále

Novinky | 8. září 2023

Nový sál a jedenáct premiérových novinek včetně mimořádného projektu s Filharmonií Bohuslava Martinů. Městské divadlo zahajuje 78. sezonu. O víkendu 9. a 10. září přivítá první diváky v nově zrekonstruovaném hledišti Velkého sálu. V sobotu nabídne slavnostní Galavečer s vyhlášením výsledků divácké ankety Aplaus, kterou divadlo každoročně vyhlašuje a v níž mohou diváci hlasovat pro nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci. V neděli nahlédnou zájemci do divadelního zákulisí v rámci Dne otevřených dveří.

Do Velkého sálu se nyní po úpravách usadí celkem 556 diváků oproti původním 687. Komfortní sedadla jsou laděna do modré barvy, speciální celoplošná kobercová krytina zase do šedého odstínu. Rekonstrukce se dotkla také osvětlení, vznikly nové uličky po stranách horního pořadí, nově vybavené jsou také lóže. Svá čestná místa mají v hledišti autor projektu budovy MDZ, architekt Miroslav Řepa, a cestovatel Miroslav Zikmund, dlouholetý předplatitel divadla.

První premiérou nové sezóny bude inscenace Špína od významného současného maďarského dramatika a režiséra Bély Pintéra. Na prknech jeviště Velkého sálu ji diváci poprvé uvidí 23. září. Následovat budou říjnové premiéry – opět ve Velkém sále Pohádka o stvoření a Musica podruhé ve Studiu Z. Dalšími plánovanými tituly jsou Scapino, Kytice, Mistrovská lekce,  UTÁNKÉPZÉS ITTAS VEZETŐKNEK aneb Rekondiční terapie pro opilé řidiče, Tři mušketýři, Dub, Ženy pod tónem a na jaře pak bonusová lahůdka, společný projekt s Filharmonií Bohuslava Martinů EGBDF – hra zlínského rodáka Toma Stopparda.

Premiéry:

VELKÝ SÁL

ŠPÍNA

SCAPINO

KYTICE

MISTROVSKÁ LEKCE

UTÁNKÉPZÉS ITTAS VEZETŐKNEK aneb Rekondiční terapie pro opilé řidiče

TŘI MUŠKETÝŘI

POHÁDKA O STVOŘENÍ

STUDIO Z

MUSICA PODRUHÉ

DUB

ŽENY POD TÓNEM

MIMOŘÁDNÝ PROJEKT S FILHARMONIÍ BOHUSLAVA MARTINŮ

TOM STOPPARD

EGBDF (KDO SE NALADÍ NA SPRÁVNOU NOTU)