Městské divadlo Zlín sedmistovkové

Novinky | 24. ledna 2022

Významné jubileum, 700. výročí od první písemné zmínky, slaví letos město Zlín. Městské divadlo Zlín jako jedna z nejvýznamnějších kulturních institucí regionu bude u toho! Slavit budeme od února celý rok.

zlin700-kombinace

Volňásky za 700 celý rok

Buďte v roce 2022 sedmistovkoví s Městským divadlem Zlín! Divák, který si od února do prosince koupí vstupenku na jakékoliv představení zlínského souboru, bude zařazen v ten konkrétní měsíc do slosování o dva volňásky na cokoli z produkce MDZ ve Velkém sále dle libovolného výběru v hodnotě do 700 Kč (to jsou např. dvě vstupenky na muzikál, na premiéru apod.). “Jedná se o e-vstupenky nebo vstupenky na volnou kasu, které si diváci zakoupí na pokladně MDZ,” upřesnila šéfka vnějších vztahů divadla Blanka Kovandová. Losování se bude konat každý měsíc až do konce roku 2022. Jedinou podmínkou je, že divák na sebe musí při koupi lístků nechat kontakt (email, popř. telefon).

Festival Setkání Stretnutie nejen v divadle

26. ročník česko-slovenského divadelního svátku bude mít také výjimečnou výroční atmosféru. Ve dnech 6. – 11. června se ve Zlíně opět představí to nejlepší, co se na obou stranách hranice na jevištích urodilo. Program se bude konat i na prostranství před vilou Tomáše Bati, kde opět vyroste velké divadelní šapitó!

Baťa III

Příběh muže, který to neměl lehké, v režii Doda Gombára. Vrcholem divadelních oslav bude site-specific projekt Baťa III v Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. V životě a osudu Tomáše Bati mladšího – Tomíka – je zpřítomněno celé 20. století. Syn se symbolicky potká s otcem. Poslední z pokračovatelů slavného obuvnického impéria se setká s jeho zakladatelem. V hlavní roli se představí Radovan Král. Premiéra se plánuje na červen.

Roztančíme náměstí?

S divadelní sezónou se rozloučíme 30. června na nám. Míru oblíbeným Tančírkem. Vychutnejte si herce v roli muzikantů! Sejde se nás 700?

 

Ryzí termín první zmínky o Zlínu je 28. 2. 1322 – v listině vydané v Brně prodává Fricek z Egerberga královně vdově Elišce svůj podíl na majetcích zděděných po otci, konkrétně Hustopeče, několik okolních obcí a městečko Zlín.

Více na www.zlin700.eu.