Městské divadlo Zlín prožije Noc divadel s Kabaretem 4091

Novinky | 17. listopadu 2022

K Noci divadel, která se pořádá celorepublikově 19. listopadu, se Městské divadlo Zlín mělo připojit představením s regionální tématikou Trnky a hvězdy ve Velkém sále. Do plánů ovšem vstoupilo onemocnění v souboru a představení se přesouvá na 28. ledna. Vstupenky zůstávají v platnosti.
Zlínští diváci však o program k Noci divadel nepřijdou. Nová tvář zlínské scény Adam Kořán se v sobotu poprvé představí publiku jako hudebník. Spolu se svými přáteli uvede v divadelním klubu Dílna nový klubový pořad Kabaret 4091. Začátek programu je naplánován na 19 hodin 19 minut 19 sekund, prostory klubu se otevřou od 18 hodin. Vstup je volný.

PROGRAM:

herec Adam Kořán a jeho písně

téma Golem – autorská tvorba studentů ZSVOŠu

videovzpomínky na dobu, když ještě MDZ pořizovalo trailery k inscenacím

křest knihy Františka Schildbergera Meziřádky, ukázky z knihy

Michal Vilím, minimalistický hudebník a jeho tvorba

zrcadlové rozhovory Jany Kafkové, Františka Schildbergera a Josefa Morávka (noc dramaturga, noc autora a noc režiséra)

film Technika všedního dne


Na tuto produkci naváže neobvyklá prohlídka o divadelní noci. „Zájemci budou mít mimořádnou příležitost prohlédnout si v nočních hodinách donedávna neveřejné prostory ve vedlejší budově divadla. Ty v posledních týdnech ožívají díky představení Divadla Mandragora Krajní meze, které v bývalých kancelářích hrají studenti Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění,“ komentuje ředitel zlínského divadla Josef Morávek.