Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo se propojí přehlídkou „Zaráz“

Novinky | 9. ledna 2023

Šest inscenací z nejnovějšího repertoáru Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherského Hradiště – to je Zaráz, přehlídka divadel Zlínského kraje. Ve třech dnech uvidí aktuální tituly divadelní kritici, studenti divadelních škol a další divadelní nadšenci. Šestý ročník festivalu se uskuteční od 17. do 19. ledna na jevištích obou divadel.

“Spojili jsme síly, abychom umožnili ještě více zvýšit prestiž obou našich divadel Zlínského kraje na celostátní úrovni,” říkají ředitelky obou institucí, Irena Pelková za Městské divadlo Zlín, a Libuše Habartová za Slovácké divadlo Uherské Hradiště.

Cílem této společné aktivity je přilákat odbornou veřejnost (především pak divadelní kritiky a studenty divadelních škol) do obou regionálních divadel, která jsou geograficky hodně vzdálená od obecně vnímavých center kultury. “Chceme jim představit část svého aktuálního repertoáru a získat zpětnou vazbu v moderovaných diskuzích, která je pro naši činnost velice důležitá a inspirativní. Zároveň chceme vytvořit příjemné místo pro setkání a dát příležitost nadechnout se pracovní a tvůrčí atmosféry obou divadel,” přibližuje umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič.

“Divadelní život bývá často plný vzruchů a dohadů, o to víc vítáme příležitost pro zklidnění, sdílení, otevřený dialog a vzájemnou inspiraci. A Zaráz – nově s dodatkem festival divadel Zlínského kraje – takto vnímáme a za přesně takovou příležitost považujeme,” říká umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký.

Městské divadlo Zlín uvede v rámci přehlídky Zaráz tituly Albion, Bouře a Extrabuřt. Slovácké divadlo Uherské Hradiště představí inscenace Cyrano z Bergeracu, Limonádový Joe a Dealer´s Choice (kdo rozdává, rozhodne)

I běžní diváci mohou v těchto dnech zakoupit vstupenky v prodeji jako obvykle – na webech či v pokladnách pořádajícího divadla.

PROGRAM PŘEHLÍDKY ZARÁZ 2023:

17. 1.

17.00 MDZ: M. Bartlett, ALBION, režie: P. Lančarič

po představení diskuse

18. 1.

9.30 MDZ: W. Shakespeare, BOUŘE, režie: J. Morávek

14.00 MDZ: D. Jacobs, M. Netenjakob, EXTRABUŘT, režie: P. Štindl

po představení diskuse

19.00 SD: M. Crimp, E. Rostand, CYRANO Z BERGERACU, režie: D. Gombár

19. 1.

11.00 SD: J. Brdečka, V. Blažek, P. Kopta, J. Rychlík, V. Hála,

LIMONÁDOVÝ JOE, režie: M. Schlegelová

po představení diskuse

19.00 SD: P. Marber, DEALER´S CHOICE (kdo rozdává, rozhodne),

režie: M. Tyc po představení diskuse