Letní scéna rozžije divadelní nádvoří (prosíme sledujte náš web a FB profil, kde uvádíme případné změny)

Novinky | 9. června 2023

Závěr divadelní sezóny patří již tradičně open air scéně na nádvoří Městského divadla Zlín. Plánovaná letní rekonstrukce hlediště Velkého sálu dává větší prostor pro hraní venku, z tohoto důvodu je letošní nabídka představení širší.

Kolekci oblíbených komedií, muzikálového pořadu i titulů z menších sálů otevře v pondělí 12. června inscenace Válka Roseových nebude! v režii bývalého ředitele zlínské scény Petra Michálka, který spolu se svou ženou Kateřinou v představení hraje. Letní scénu zakončí jako každý rok i letos hudební večer Tančírek, kdy se herci promění v muzikanty a zpěváky a přivítají divadelní prázdniny.

Diváci se mohou těšit také na Dámského krejčího, Dnes večer nevařím, Extrabuřt, Poslední ze žhavých milenců či hostující titul manželů Králových Procházka slavnými muzikály. Představení začínají vždy v 19.00, Tančírek již v 17.00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit tady.

„Na letní scéně budeme letos hrát již čtvrté léto. Poprvé jsme venku hráli v roce 2020 kvůli covidovým opatřením. Nyní už tento důvod pominul, ale oblíbenost návštěvy venkovních produkcí zůstává. Nově budeme hrát na letní scéně vyhledávaný titul Splašené nůžky,“ říká Irena Pelková, pověřena funkcí ředitelky Městského divadla Zlín.

Diváci však musí počítat s rizikem nepříznivého počasí. „Prosíme, aby diváci sledovali náš web a facebook, kde budeme zveřejňovat aktuální informace v případě špatných podmínek pro hraní,“ doplňuje ředitelka MDZ. Pokud nebude možné představení v důsledku nepřízně počasí odehrát, dostanou diváci zpět zaplacené vstupné. Představení však může zůstat i nedohráno. V případě, že bude odehráno alespoň půl hodiny představení a nebude možné jej dohrát, vstupné se vracet nebude a nevzniká ani nárok na žádnou jinou kompenzaci. Diváci by neměli zapomenout na případné teplé oblečení a deky s sebou.