Zlínská radnice odvolala ředitele divadla Josefa Morávka. Vedení divadla je v souladu s rozhodnutím Rady města Zlína.

Novinky | 21. prosince 2022

Rada města Zlína odvolala Josefa Morávka z funkce ředitele příspěvkové organizace Městské divadlo Zlín. Vedením divadla bude pověřena současná ekonomická šéfka Irena Pelková.

Ředitel příspěvkové organizace Městské divadlo Zlín byl jmenován do funkce na základě výběrového řízení a doporučení výběrové komise. Na post ředitele byl jmenován k 1. 7. 2022, odvolán je na konci zkušební doby ke dni 21. 12. 2022.

Rada města vyhodnocovala dosavadní práci pana ředitele a po důkladném zvážení jsme se jej rozhodli odvolat a ukončit s ním pracovní poměr v rámci půlroční zkušební doby. Od 22. 12. 2022 bude pověřena řízením divadla ekonomická šéfka, Irena Pelková. V průběhu prvního pololetí příštího roku pak vypíšeme nové výběrové řízení na pozici ředitele. Končící pan ředitel byl spíše umělec s manažerskými základy, a proto věřím, že se nám podaří na tento významný post vybrat schopného rozvojového manažera s kulturním přesahem. Za dosavadní práci panu Morávkovi děkujeme a přejeme mu vše nejlepší do budoucího profesního i osobního života, sdělil primátor města Zlína, Jiří Korec.

Vedení divadla je v souladu se stanoviskem Rady města Zlína. Podrobnější informace k aktuální situaci sdělíme v novém roce.

Přejeme Vám krásné Vánoce a věříme, že nám zachováte přízeň v novém roce.

Irena Pelková, ekonomická šéfka MDZ

Patrik Lančarič, umělecký šéf

Karel Papežík, umělecko – technický šéf

Zdroj:

https://www.zlin.eu/tiskove-zpravy/josef-moravek-byl-odvolan-z-funkce-reditele-mestskeho-divadla-zlin-63a2