Festival svobody bude i letos a divadlo je opět jeho součástí!

Novinky | 16. listopadu 2020

Sdílíme pozvánku spolku Zlínská křižovatka. Festival svobody bude i letos a divadlo je opět jeho součástí!

Program Festivalu svobody ve Zlíně k 31. výročí sametové revoluce, listopad 2020:

Bělorusové, jsme s vámi!

Loni, při 30. výročí sametové revoluce, jsme hodně vzpomínali a bilancovali. Ve Zlíně jsme též odhalili Lavičku Václava Havla. Letošní Festival svobody bude díky vládním opatřením ovšem mimořádně komorní a online. Rozhodli jsme se tentokrát především reflektovat přítomnost a vyjádřit podporu Bělorusům bojujícím za svobodu a demokracii ve své zemi. Hlavní náš vzkaz tak je: Bělorusové, jsme s vámi!  V centru Zlína se vzkaz objeví v běloruštině na velkých plachtách umístěných na divadle a na nám. Míru a také ve světelné podobě pomocí svíček.  

Uražení. Bělo/R/usko.

Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojilo do scénických čtení současné běloruské hry.
Poslechněte si opravdu mimořádné a mrazivé čtení Uražení. Bělo/R/usko.

E-koncert FBM, 17. 11. v 17 hod.

Koncert Filharmonie Bohuslava Martinů k 31. výročí sametové revoluce otevře Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“. Stream bude vysílaný na webu FBM a facebooku.

Samet v divadle online od 18. 11.

Deset velmi důležitých dní a jeden velký příběh, který odstartoval nelehkou cestu za svobodou. Nejenom v Praze se psaly novodobé dějiny v listopadu 1989. Rok po vydání knihy Samet v divadle vznikl unikátní projekt, který volně vychází z jejího příběhu. Samet v divadle ONLINE je internetový seriál, který v devíti dílech připomíná to nejpodstatnější z revolučního dění v Gottwaldově.