Festival Setkání Stretnutie s novou grafikou na podzim

Novinky | 12. května 2021

Již jednou odložený jubilejní 25. ročník česko – slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie se v Městském divadle Zlín uskuteční na podzim. „Původně jsme jej na jaře 2020 posunuli o rok. Nyní doufáme, že na podzim budou pro diváky lepší podmínky návštěv kulturních akcí, proto jsme se rozhodli pro termín 3. – 8. září 2021,“ vysvětlil ředitel MDZ Petr Michálek.

Festival otevře netradičně v pátek 3. 9. v 19 hodin domácí premiéra inscenace Pýcha a předsudek v režii Janky Ryšánek Schmiedtové. Chybět opět nebudou ani atraktivní hosté. „Diváci se mohou těšit například na inscenaci Hana, kterou přiveze činohra Národního divadla Brno. Hra vznikla podle stejnojmenného bestselleru Aleny Mornštajnové a na jevišti díky ní přivítáme známé a oblíbené herecké tváře – Hanku Tomáš Briešťanskou, Tomáše Davida nebo Romana Blumaiera,“ doplnil ředitel.

Protože půjde o jubilejní 25. ročník, vstoupí festival do dalších let v novém kabátku. Jeho autorem je uherskohradišťský grafik Michal Malina, který s MDZ spolupracuje na tvorbě vizuálů k inscenacím poslední tři sezóny.