Epidemie poznamená divadelní plány do konce sezóny

Novinky | 31. března 2020

Rovnice o celé řadě neznámých – tak aktuálně vypadá hrací plán Městského divadla Zlín do konce sezóny kvůli probíhajícím opatřením, které provází koronavirovou epidemii v ČR.

Divadlo má vypracovány různé časové varianty, které bude přizpůsobovat aktuálnímu rozhodnutí vlády. Již nyní je ale jisté, že nedohrajeme naplánovaná představení pro sezónní předplatitele.

„Ta optimistická varianta zatím počítá s otevřením divadla v červnu, kdy pracujeme s možností jednorázově sloučit skupiny abonentů a odehrát část představení, kterou předplatitelům „dlužíme“ – ale je to zatím jen plán – o podrobnostech budeme včas informovat na divadelním webu. Do konce sezóny se nám ale určitě nepodaří zrealizovat naplánovaná scénická čtení, ani závěr baťovské trilogie Baťa 3. O životní příběh Tomáše Bati juniora, který chystá Dodo Gombár, ale diváci nepřijdou. Tuto inscenaci, kterou připravujeme jako site specific do prostor Památníku Tomáše Bati, o rok posuneme. Stane se tak součástí oslav 700 let od první písemné zmínky o městě Zlín,“ vysvětlil ředitel MDZ Petr Michálek.

Čtěte také Festival Setkání Stretnutie se o rok odkládá.

Městské divadlo Zlín odehrálo zatím poslední představení této sezóny 7. března. Poté vláda nařízením zakázala hromadné společenské a kulturní akce. V tuto chvíli zatím není jasné, kdy divadla budou mít povoleno zase hrát.