Donaha! na zlínském jevišti se prolne ostravský a zlínský muzikál

Novinky | 3. října 2022

Jedinečnost zlínského muzikálu Donaha!, který od jara vyprodává Velký sál a vyhrál i diváckou anketu Aplaus, vyšperkuje přítomnost herce Ondřeje Malého z Ostravy. Toho čeká v úterý 4. října celý den v Městském divadla Zlín, kde bude od rána ve společnosti zlínských herců zkoušet záskok, aby se mohlo večer uskutečnit představení tohoto titulu. Představitel Ethana Girarada, Štěpán Princ, totiž onemocněl a jeho roli a všechny náročné zpěvy a choreografie ve zdejší podobě se musí herec naučit během pár hodin.

Přestože se záskoky dělají v divadlech poměrně běžně, není to vždy úplně snadné.

Speciálně v tomto muzikálu je to fakt náročné, co se týká zpěvů, dvojhlasů, trojhlasů a tak dále, je to složitá věc. Ta ostravská inscenace je postavená na Ostravě, celou interpretaci jako by přenesli na ostravské podmínky. I to v ostravštině hrají. V tomto to bude specifické, že se vlastně trošku dostane přes jednu postavu té barvy z Ostravy do naší inscenace,“ komentuje změnu režisér titulu Donaha! Patrik Lančarič, který je zároveň uměleckým šéfem zlínské scény.

Herec Ondřej Malý se do Zlína na zajímavou práci těší:

Je to velká výzva. V Ostravě hrajeme v ostravském dialektu, takže diváci se mohou těšit na ostravštinu. Máme i jiné choreografie. Takže nás čeká divoká jízda plná zábavy,“ komentuje člen Divadla Mír, který hraje v muzikálu Donaha! v Národním divadle moravskoslezském.

Ondřej Malý

Na představení zlínského divadla je stále možné zakoupit pár posledních vstupenek. Více informací najdete na tady.