ČerVEN – do divadla VEN!

Novinky | 10. června 2020

Konečně je to tady!!! Sérií představení a koncertů pod širým nebem oslaví Městské divadlo Zlín po dlouhé koronavirové pauze své znovuotevření. Řemeslníci z divadelních dílen vybudují novou venkovní scénu přímo za budovou MDZ v sousedství parku. „Nechceme diváky zvát dovnitř, kde by seděli obklopeni prázdnými řadami z důvodů nařízených rozestupů. Všem nám určitě bude lépe VENku,“ vysvětlil ředitel MDZ Petr Michálek.

Program zahájí obnovená premiéra bláznivé komedie Sluha dvou pánů 6. června. Ta měla premiéru před jedenácti lety a tři roky vyprodávala náš Velký sál. Věříme, že si diváci rádi tento příběh s Radovan Králem v titulní roli rádi připomenou, případně jej nově objeví. „Červnová premiéra bude neveřejná, chceme ji věnovat těm, kteří během koronapandemie stáli v první linii – zdravotníkům, skautům, hasičům a dalším,“ upozornil Michálek. Ostatním divákům nabídne MDZ Sluhu dvou pánů v dalších termínech: 9. a 19. června.

Parkoviště u kašny se promění v divadelní prostor pod širým nebem, kde divákům nabídneme i další oblíbené inscenace – Testosteron, Saturnin a Motýli jsou volní. Zároveň jsme pódium nabídli i hostům a vytvořili program, ze kterého si určitě vybere každý. Divadlo bylo vždycky místem setkávání – tak si chceme pořádně užít, že zase můžeme být spolu. V programu je zařazeno zajímavé hudební derby našich herců – Franc Alpa je kapela Marka Příkazkého a Ateliér zase Matěje Štrunce. S vlastním pořadem muzikálových melodií vystoupí Petra a Radovan Královi, v představení Malé scény Láska prochází žaludkem zase exceluje herečka Markéta Holcmanová a naši hostující herci Jan Holcman a Richard Velísek. Jeden večer bude patřit představení Identity studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění a Nejkrásnější válku uvede spolek ochotníků Inspirace Zlín. S politickou satirou Boss Babiš vystoupí Divadlo Republika. A s touto zvláštní sezónou, která v historii divadla nemá obdoby, se rozloučíme jako vždy Tančírkem, na který bude vstup volný.

Letní scéna Městského divadla Zlín ožije znovu v srpnu, kdy publiku nabídneme kromě zmíněných inscenací i oblíbený muzikál Noc na Karlštejně. 

Vstupenky můžete rezerovovat tady.

 

Program:

6. 6. v 19.30 Sluha dvou pánů / neveřejná obnovená premiéra

9. 6. v 19.30 Sluha dvou pánů

10. 6. v 19.30 Franc Alpa + Ateliér / dvojkoncert

12. 6. v 19.30 Testosteron

13. 6. v 19.30 Petra a Radovan Královi: Procházka slavnými muzikály

15. 6. v 19.30 Boss Babiš / uvádí Divadlo Republika

16. 6. v 19.30 Motýli jsou volní

17. 6. v 19.30 Saturnin

18. 6. v 19.30 Nejkrásnější válka / uvádí Inspirace Zlín

19. 6. v 19.30 Sluha dvou pánů

20. 6. v 19.30 Testosteron

23. 6. v 19.30 Identity / uvádí Divadlo Mandragora

24. 6. v 19.30 Láska prochází žaludkem / uvádí divadlo Malá scéna

25. 6. v 17.00 Tančírek / rozloučení MDZ se sezónou (Tančírek je spolufinancován Statutárním městem Zlín prostřednictvím projektu Živý Zlín.)

 

Podmínky a upozornění k venkovnímu hraní:

* V souvislosti s prevencí před nemocí COVID-19 platí pro vstup na představení aktuální pravidla a nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR. Dezinfekce na ruce bude na místě k dispozici.
* Nutno počítat s rizikem nepříznivého počasí. Prosíme, sledujte web a sociální sítě MDZ, kde budeme zveřejňovat aktuální informace. Pokud nebude možné představení v důsledku nepřízně počasí odehrát, budeme vracet vstupné (Zakoupené vstupenky můžete do 10 dnů vrátit na pokladně, nebo elektronicky na prodej@divadlozlin.cz.). Představení může zůstat i nedohráno! V případě, že bude odehráno alespoň 30 min. představení a bude nemožné ho dohrát, vstupné nevracíme a nevzniká ani nárok na žádnou jinou kompenzaci.
* Na výše zmíněná představení nelze uplatnit bonusy z předplatenek ani kupóny z kupónového předplatného. Na vstupenky nejsou poskytovány žádné slevy.
* Doporučujeme teplé oblečení, případně deky s sebou!.
* Občerstvení se bude řídit aktuálními nařízeními Ministerstva zdravotnictví ČR.

 UPOZORŇUJEME DIVÁKY NA POVINNOST MÍT PŘI VSTUPU DO DIVADLA I BĚHEM OPEN-AIR PŘEDSTAVENÍ ROUŠKU!