Oldřich Bělka

Rodák z nejjižnějšího cípu Moravy. Maturoval na břeclavské obchodní akademii, kde po celou dobu studia navštěvoval divadelní kroužek Bedřicha Kaněry a sbíral tam své první zkušenosti s jevištěm i zákulisím. Studoval hudebně-dramatický obor na ZSVOŠU, pod vedením Vandy Kavkové, Pavla Leicmana, Mileny Marcilisové, Marie Vojtěchové a dalších, kde absolvoval rolí Radka ve hře „Identity“, autorky Barbory Hančilové (režie: Hana Marvanová). V Městském divadle Zlín si zahrál v inscenacích Ovčáček miláček (Hamáčkovi z Liberce), Trójanky (chór pokořených/popravčí voják Polyxeny), Moskyti (francouzský vědec), Žebrácká opera (biřic/gangster ve službách Peachuma), Trnky a hvězdy (Vizovjan/sbor), Donaha! (Marty) aj. Také hostuje v činohře Národního divadla Brno v inscenaci Velmi, velmi, velmi temný příběh.

Občas se objeví před kamerou (Marie Terezie II, Ordinace v růžové zahradě 2, Co ste hasiči, Kriminálka 5.C, videoklip Naruby od kapely Horizont aj.)
Rovněž spolupracuje se studenty oboru Audiovizuální tvorba na zlínské Univerzitě Tomáše Bati (Hrůza v tónu gramofónu, O Koblížkovi, V pasti, Tarot)

Obsazení