Utánképzés ittas vezetőknek aneb Rekondiční terapie pro opilé řidiče

János Háy
režie: Petr Štindl
délka: 2 hod 45 min
dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
scéna: Ján Mariánský
kostýmy: Lucie Halgašová
překlad: Renáta Deáková, Petr Štindl

Máte „papíry v čistírně“? Nebo jste měli? Nebo znáte někoho, kdo musel projít procesem psychoterapie, aby mu je vrátili? A tušíte, s kým se tam hypoteticky můžete setkat? Zjistit, kdo je kdo, co se stalo, proč, kde a jak se to stalo – to vše může být zábavné, smutné i dojemné… A možná nám všem i trochu známé. Devět navzájem si cizích mužů i žen – manikérka, podnikatelka, novinářka, majitel nonstopu, řezník, zástupce bytového družstva, inženýr, kuchař a bývalý politik podstoupí toto setkání, vedené dvěma podivnými psycholožkami.

„Já už nebyl vůbec ožralej, teda aspoň jsem si to myslel. Byl jsem skoro před domem… A tam je jedna ulice, kde zrovna stávaj dementní policajti. Přede mnou jel starej, imbecilní lázeňskej švihák v Suzuki… No jakej kokot může jezdit v Suzuki? Jen nějakej pošuk…“

Současnou komedii z roku 2018 úspěšného maďarského autora Jánose Háye představíme v české premiéře. Režisér Petr Štindl se na uvádění nových her přímo zaměřuje. Ve zlínském divadle jsme takto v jeho režii uvedli inscenace Extrabuřt, Trnky a hvězdy, Moskyti nebo oceňovaný Srpen v zemi indiánů.

Nejbližší představení

26.09.
19:00

Obsazení

Stella / psycholožka

Elfrida / psycholožka

Bóďa / manikérka a nehtová designérka

Róza / marketingová specialistka

Alena / novinářka

Tibor / majitel večerky

Mário / obchodník s masnými výrobky

Láďa / správce bytů

Alexandr / projektový manažer

Saša / pracuje v gastronomii

Emil / zřejmě z ministerstva vnitra