Bouře

William Shakespeare
režie: Josef Morávek
délka: 2 hod. 20 min.
dramaturgie: Vladimír Fekar
scéna: Jaroslav Čermák
kostýmy: Jaroslav Čermák
hudba: Milan Nytra
choreografie: Hana Geržová
překlad: Jiří Josek
pohybová spolupráce: Igor Dostálek
light design: Jakub Michálek

Prospero v podání Marka Příkazkého jako kytarový mág. 

Kameny, sudy, smetáky, kovové tyče, magická křídla, kytary, trubky, igelit, bílé látky, klobouky, těla v pohybu – v bouři imaginace budou všechna těla i předměty neočekávaně rozžívány. 

Osvěžující studiová podoba slavného magického pohádkového příběhu, určená pro děti i dospělé. Shakespearova poslední hra, vyprávěná podmanivou kombinací pohybu, slova a hudby. 

Bouři rozehráváme, vyvoláváme v komorním prostoru Studia Z v úzkém kontaktu s diváky. Hravá, imaginativní inscenace s prvky pohybového a tanečního divadla vzniklá v bouři osvobozené tvořivosti. Připravil ji pro vás tým divadelníků s odlišnými zkušenostmi a metodami práce, které spojovala otevřená pozornost pro to, co v prostoru zkušebny vzniká. 

Na vnímání situací i motivů postav se výrazně podíleli samotní herci. V inscenaci si v pravém smyslu slova hrají s příběhem a prostředky vyprávění, kouzelné slovo JAKO nás vpravuje do magického světa divadla, jeviště a příběhu. 

V režii Josefa Morávka vás čeká Bouře jako tajuplná hra o podobách svobody, po které všechny postavy touží. Bouře, které se nemusíte bát. Bouře, která vás promění!

Obsazení

Jako Ferdinand
Jako Miranda
Jako Alonso
Jako Prospero
Jako Gonzalo a Kalibán
Jako Antonio, Stefano a Kalibán
Jako Sebastian, Trinkulo a Kalibán
Jako Francesco a Kalibán
Jako Adrian a Kalibán