S láskou Mary – pořadatel Kulturmarket 2 s. r. o. Bratislava

Paul Elliott
režie: Petr Halberstadt

Skvěle sehraný herecký ansámbl kolem hlavní představitelky Veroniky Žilkové nám s humorem připomene, že každý den může být ten náš poslední a je třeba si ho užít naplno.

Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních 30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Děvčata to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky Mary z pohřebního ústavu na poslední společnou karetní hru. Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, z poklidného dýchánku se stane nejdivočejší mejdan, který by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená pořádně si život „užít“, dokud není pozdě.

„S láskou Mary je úsměvná komedie o tom, že je třeba žít každý den naplno, jako by byl náš poslední. Radovat se a nečekat, až… až bude svítit slunce, až nebude pandemie, až bude lepší příležitost. To až je teď. Každý den je dost dobrý na to, aby se stal naším svátkem,“ říká Veronika Žilková.

Podle režiséra Petra Halberstadta je téma inscenace především dnes aktuální: „Je to komedie, ale pojednává o odcházení člověka. Myslím si, že s takovou situací je v dnešní době konfrontováno mnoho lidí.“

Komedii napsal americký herec, dramatik a scénárista Paul Elliott.

V hlavních rolích se představí Veronika Žilková, Eva Novotná v alternaci s Gabrielou Štefanovou, Hana Halberstadt, Ondřej Dvořák nebo Elena Trčková v alternaci se Simonou Rejdovou.

Režie se chopil Petr Halberstadt, dramaturgii zastřešil Miroslav Ondra, scénu vytvořil Jaroslav Milfajt a kostýmy Hana Halberstadt, která se podepsala i pod choreografii.

Hru o tom, jak je důležitá tolerance a respektování jiných, nebo o tom, že životu se má jít naproti, uvedlo v české premiéře Divadlo Bolka Polívky v koprodukci se StageArtCz.