kRok za kRokem – Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ

režie: Alžběta Burianová
délka: 80 minut
kostýmy: Sabina Panáčková
hudba: Jiří Slavík
choreografie: Barbora Bielková, Rudolf Danajovič, Lenka Fučíková, Marek Grega, Jitka Hlaváčová, Anežka Knotková, Jan Kysučan, Stanislav Marišler, David Pavlíček, Dominik Teleky

kRok za kRokem ztvárňuje cestu života člověka se všemi jeho radostmi i strastmi. Je to příběh o lásce a smíření, stejně tak o emocích, které nás provází od našeho zrození až po smrt. Najdete v něm neobvyklou inspiraci lidovým materiálem, ale také odkaz různých tanečních i hudebních stylů. Pořad vyniká autorskou hudbou skladatele Jiřího Slavíka, držitele Ceny Anděl za World music za rok 2016, i neotřelým zpracováním mladého tvůrčího kolektivu choreografů.

Účinkuje: profesionální i externí část souboru (taneční skupina, Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor)

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je profesionální umělecké těleso zřizované Ministerstvem obrany ČR se sídlem v Brně. Prostřednictvím hudby, zpěvu a tance představuje divákům umělecky stylizovaný folklor. V současnosti jej tvoří Orchestr lidových nástrojů, taneční skupina a dívčí sbor. Kromě práce s lidovým materiálem se VUS Ondráš věnuje i přesahům do jiných hudebně-tanečních žánrů a tvoří autorské pořady.

Promo video: https://www.youtube.com/watch?v=keG29v-Is7A