Baťa I I I

Dodo Gombár
režie: Dodo Gombár
dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
scéna: Hana Knotková
kostýmy: Hana Knotková
hudba: Róbert Mankovecký

příběh muže, který to neměl lehké

Tomáš Baťa mladší, Tomík, Baťa třetí, syn slavného Tomáše Bati, zakladatele baťovského impéria se jako osmnáctiletý kluk sklání nad otcovou rakví, která pomalu sestupuje do země a tiše slibuje, že bude věrným, zodpovědným a pevným pokračovatelem jeho odkazu. V roce 1939 odjíždí před nacisty do Kanady, kde později řídí Bata Shoe Organization. V listopadu 1989 se vrací do Zlína a stává symbolem změny režimu. 

Na ten zážitek nikdy nezapomenu, zvlášť když dobře vím, že lidé ve mně viděli víc symbol než osobu.”

Tomáš Baťa, ml. se svým příběhem vstupuje do prostoru Památníku Tomáše Bati. Symbolicky se syn potkává se svým otcem, zakladatel impéria se potkává s posledním z pokračovatelů. Jakoby v duši otce ožívalo tělo syna.

Site-specific projekt Baťa III, který uzavírá zlínskou divadelní baťovskou trilogii se odehrává v Památníku Tomáše Bati

NA NÁKUP VSTUPENEK NA BAŤU III NENÍ MOŽNÉ POUŽÍT BONUSY Z PŘEDPLATENEK ANI KUPONOVÉ PŘEDPLATNÉ, NENÍ MOŽNÉ UPLATNIT ŽÁDNÉ SLEVY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Upozorňujeme diváky, že v Památníku Tomáše Bati není žádné sociální zázemí – WC se nachází v nedalekém Infopointu Památníku, který lze navštívit před představením. Vzhledem k provozu představení doporučujeme přijít nejdřív v 18.50 h (začátek v 19.00).

Partnerem inscenace je Nadace Tomáše Bati ve Zlíně.

Nejbližší představení

26.08.
19:00
Jiné prostory Představení je z technicko-organizačních důvodů zrušeno.
30.08.
19:00
09.09.
19:00
13.09.
19:00

Obsazení